Musk: byliśmy idiotami i nie wiedzieliśmy co robimy

opublikowano: 16-07-2018, 08:03

Elon Musk krytycznie ocenia obecnie pomysł przeprojektowania procesu produkcyjnego w Tesli, który wiązał się z uruchomieniem produkcji auta model 3.

Musk miał nadzieję, że znacząco zwiększając automatyzację uda się przyspieszyć produkcję aut model 3 i zredukować jej koszty. Model 3 przeznaczony na masowy rynek to najtańsze auto Tesli. Jego sukces ma zapewnić spółce zysk.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

- Automatyzacja, z którą wiązaliśmy wielkie nadzieje, okazała się w wielu przypadkach kontrproduktywna – powiedział Musk. – Myśleliśmy, że będzie dobra, a okazało się przeciwnie – dodał.

Szef Tesli przyznał także, że niektórzy z projektantów spółki okazali się „naiwni” w ocenie trudności produkcyjnych, z którymi przyjedzie im się zmierzyć. Podkreślił, że choć plany zwiększonej automatyzacji miały sens w teorii, to w praktyce okazały się trudne do realizacji.

- Wszystko wydaje się dobre w PowerPointcie. Można mieć świetną prezentację w PowerPointcie o systemie teleportacji do galaktyki Andromedy. Ale wiecie co? Nie można się teleportować do galaktyki Andromedy, bo to nonsens – powiedział Musk. – Byliśmy wielkim idiotami i nie wiedzieliśmy, co robimy – dodał.

Tesla wielokrotnie nie realizowała zapowiadanej wielkości produkcji aut model 3. Pod koniec czerwca osiągnęła w końcu prognozowaną produkcję 5 tys. aut tygodniowo. W drugim kwartale spółka wyprodukowała 28,6 tys. samochodów model 3, więcej niż wynosiła łączna produkcja w trzech poprzednich kwartałach. W maju 2016 roku Elon Musk prognozował, że Tesla wyprodukuje nawet 200 tys. aut w drugim półroczu 2017 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu