Musk: myślę, że właśnie zostaliśmy prawdziwym producentem aut

opublikowano: 02-07-2018, 06:26

Tesla osiągnęła cel, którym było produkowanie 5 tys. aut model 3 tygodniowo. Zapowiada, że wkrótce będzie produkować ich 6 tys., donosi Reuters.

- Myślę, że właśnie zostaliśmy prawdziwym producentem aut - napisał Elon Musk w mailu do pracowników Tesli, w którym poinformował, że osiągnięto także cel produkcyjny samochodów model S i model X wynoszący 7 tys. aut tygodniowo.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

Reuters zwraca uwagę, że Tesla osiągnęła produkcję 5 tys. aut model 3, które jako najtańsze przeznaczone są na masowy rynek, kilkanaście godzin po wyznaczonym terminie i kosztem nadzwyczajnych działań, m.in. przekierowania pracowników od innych zadań do montażu samochodów. Ostatnie auto zjechało z linii montażowej w niedzielę o 5 rano, powiedzieli agencji anonimowi pracownicy spółki. Nie wiadomo także, czy Tesla zdoła utrzymać takie tempo produkcji. 

Produkcja modelu 3 w coraz większej ilości jest postrzegana jako kluczowy element niezbędny do osiągnięcia przez spółkę zysku. Z ostatnich danych z maja wynika, że Tesla miała na koniec pierwszego kwartału zamówienia na ponad 450 tys. aut model 3, którego produkcja ruszyła w lipcu ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu