Musk po raz czwarty zmienił nazwę budowanego statku kosmicznego

opublikowano: 20-11-2018, 13:08

Elon Musk niespodziewanie znów zmienił nazwę budowanego przez jego spółkę pasażerskiego statku kosmicznego. Nie wyjaśnił dlaczego, pisze Reuters. Nazwa zmieniła się z Big Falcon Rocket (BFR) na Starship.

We wrześniu SpaceX, kosmiczna spółka Muska ogłosiła, że pierwszym kosmicznym turystą, który skorzysta z jej usług, będzie japoński miliarder Yusaku Maezawa. Pierwsza misja zaplanowana jest na 2023 rok o ile statek kosmiczny zostanie zbudowany do tego czasu.

Reuters przypomina, że statek kosmiczny budowany przez spółkę Muska zmienia nazwę już po raz czwarty. Najpierw nazywał się Mars Colonial Transporter (MCT), potem Interplanetary Transport System (ITS), a przed ostatnią zmianą nazwy BFR.
W ostatni weekend Musk napisał na Twitterze, że projekt statku został zmieniony, a nowa wersja jest „niezwykle ekscytująca. Cudownie sprzeczna z intuicją”.

Koszt budowy Starship szacowany jest na 5 mld USD. Statek ma służyć turystom, którzy chcą odbyć lot dookoła Księżyca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu