Musk: Tesla przeszła z produkcyjnego do logistycznego piekła

opublikowano: 17-09-2018, 07:27

Elon Musk przyznał, że zarządzana przez niego Tesla ma obecnie więcej problemów z logistyką niż tempem produkcji, donosi Reuters.

Jeden z klientów Tesli poskarżył się na Twitterze na długi czas oczekiwania na elektryczne auto spółki.

Zobacz więcej

Elon Musk

Bloomberg

- Przepraszamy, przeszliśmy z produkcyjnego piekła do logistycznego piekła dostaw, ale ten problem jest dużo łatwiejszy do rozwiązania. Robimy szybkie postępy. Powinien być rozwiązany szybko – odpowiedział założyciel i szef Tesli na Twitterze.

Na początku sierpnia ubiegłego roku Musk zapowiadał, że Teslę czeka „sześć miesięcy produkcyjnego piekła” w związku z uruchomieniem produkcji przeznaczonego na masowy rynek auta model 3. Obawy potwierdziły się, a doniesienia o tempie produkcji samochodu miały duży wpływ na notowania Tesli. W ostatnim czasie obawy o ilość budowanych aut Tesli zmalały, choć w ubiegłym tygodniu Musk ogłosił iż spółka rezygnuje z dwóch z siedmiu oferowanych kolorów aut aby uprościć produkcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu