Musk uznany za niewinnego w sprawie dotyczącej wycofania Tesli z giełdy

opublikowano: 04-02-2023, 11:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Sąd federalny w San Francisco uznał, że Elon Musk nie jest winny zarzucanemu przez niektórych inwestorów wprowadzenia w błąd polegającego na zapowiedzeniu wycofania Tesli z giełdy, informuje Bloomberg.

Sprawa dotyczyła wydarzeń sprzed 4,5 roku. Musk, szef, największy akcjonariuszy i założyciel Tesli napisał na Twitterze, że rozważa wycofanie spółki z giełdy i ma już na to zabezpieczone finansowanie. Wywołało to zwiększoną zmienność notowań akcji Tesli. Kiedy dwa tygodnie potem Musk wycofał się z pomysłu niektórzy inwestorzy uznali się za poszkodowanych i skierowali sprawę do sądu.

Elon Musk, fot. Bloomberg
Elon Musk, fot. Bloomberg

Adam Pritchard, profesor University of Michigan Law School powiedział, że werdykt sądu w San Francisco raczej nie stanie się precedentem, który spowoduje pojawienie się w mediach społecznościowych większej ilości informacji dotyczących spółek ujawnianych przez ludzi z ich władz. Jego zdaniem, będą oni korzystali nadal z dotychczasowych metod komunikacji.

- Nikt tego nie robi oprócz Elona – powiedział Pritchard. – On jest niepoprawny. Myślę, że jego zachowania nie da się już zmienić. To jest po prostu zbyt długa historia zbyt wielu psot – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane