Musk: wartość rynkowa Tesli wyższa niż zasługujemy

aktualizacja: 19-05-2017, 07:56

Elon Musk, twórca i szef Tesli powiedział, że wartość rynkowa tej spółki „jest wyższa niż zasługujemy”.

Kapitalizacja Tesli wynosi ponad 51 mld USD. W pierwszym kwartale spółka miała 300 mln USD straty, co tłumaczono kosztami przygotowań do produkcji "modelu 3", pierwszego auta Tesli dedykowanego masowemu rynkowi.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk

Bloomberg

- Jestem przekonany, że taka wartość rynkowa jest wyższa niż zasługujemy – powiedział Musk w rozmowie z The Guardian, który opublikowała artykuł o warunkach pracy w fabryce Tesli we Fremont w Kalifornii. Gazeta opisała przypadki zasłabnięć pracowników na taśmie produkcyjnej.  

- Jesteśmy firmą przynoszącą straty – powiedział Musk. – To nie jest taka sama sytuacja gdzie, na przykład, jesteśmy po prostu chciwymi kapitalistami, którzy zdecydowali się skąpić na bezpieczeństwie aby mieć większe zyski i dywidendy czy inne takie rzeczy. To po prostu kwestia tego, jak dużo pieniędzy stracimy. Jak przetrwamy? Jak utrzymamy się przy życiu i wszyscy nie stracą pracy? – dodał. 

Wartość rynkowa Tesli, producenta aut elektrycznych, wynosi 51,4 mld USD. Wcześniej w tym roku przekroczyła wartość tradycyjnych amerykańskich koncernów motoryzacyjnych, General Motors (49 mld USD) i Forda (42 mld USD). Akcje Tesli zdrożały od początku roku o ponad 45 proc. W tym samym czasie S&P500 zyskał 5,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch, http://money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Musk: wartość rynkowa Tesli wyższa niż zasługujemy