Musk wyśle w podróż dookoła Księżyca japońskiego miliardera

opublikowano: 18-09-2018, 06:23

Yusaku Maezawa, założyciel i szef internetowego sklepu odzieżowego Zozo to kosmiczny turysta, którego spółka Elona Muska wyśle w podróż dookoła Księżyca, donosi Reuters.

Maezawa, miliarder, były perkusista punkowego zespołu, ma odbyć podróż w 2023 roku na pokładzie Big Falcon Rocket wysłanego w kosmos przez SpaceX, spółkę Elona Muska. Japończyk będzie pierwszą osobą, która odwiedzi Księżyc od zakończenia przez Amerykanów misji Apollo w 1972 roku.

Elon Musk (z lewej), Yusaku Maezawa
Zobacz więcej

Elon Musk (z lewej), Yusaku Maezawa fot. Bloomberg

- Musi być odważny, aby to zrobić – powiedział Musk o kliencie swojej spółki.

Okazuje się, żę Maezawa nie odbędzie podróży sam. Wykupił wszystkie miejsca dostępne w BFR i chciałby zabrać ze sobą w podróż sześć do ośmiu osób. Najlepiej artystów, którzy potraktują podróż jako inspirację do stworzenia dzieła sztuki.

- Gdyby Pablo Picasso mógł zobaczyć Księżyc z bliska, jaki obraz by namalował? Gdyby John Lennon mógł zobaczyć zakrzywienie Ziemi, jaką piosenkę by napisał? Gdyby udali się w kosmos, jak wyglądałby dziś świat – powiedział japoński miliarder.

Kwota, którą Maezawa zapłaci za kosmiczną wycieczkę nie ujawniono. Musk ujawnił jedynie, że Japończyk złożył pokaźny depozyt i dorzuci się do kosztów prac nad BFR.

Decyzja 42-letniego Maezawy o udaniu się w podróż dookoła Księżyca może przynieść korzyści marketingowe jego firmie. Inwestorzy nie są jednak zachwyceni tym pomysłem. Kurs spółki miliardera spadł o prawie 5 proc. po ujawnieniu, że to on jest kosmicznym turystą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu