Czytasz dzięki

Samodzielny mustang dopiero w przyszłym roku

ŁO
opublikowano: 21-06-2020, 22:00

Ford pokazał elektrycznego mustanga mach-e w listopadzie ubiegłego roku, a pod koniec grudnia miał zapełnioną księgę zamówień na tzw. pulę first edition.

Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów pod koniec bieżącego roku. Producent od początku podkreślał, że SUV mach-e będzie jego pierwszym autem, które umożliwi w określonych sytuacjach drogowych prowadzenie bez użycia rąk. Teraz poinformował, że funkcja active drive assist nie będzie dostępna do czasu aktualizacji oprogramowania, co oznacza, że zadebiutuje dopiero w drugiej połowie 2021 r. Kierowcy, którzy zapragną oderwać ręce od kierownicy, będą musieli zakupić pakiet kamer i czujników.

Do tego czasu właściciele będą mieli dostęp do zaawansowanego systemu wspomagania kierownicy, znanego jako co Pilot360. Obejmuje on ulepszone wersje takich funkcji, jak centrowanie pasa, adaptacyjny tempomat, aktywny system parkowania, asystent martwego pola i inne — uzupełnia portal The Verge. Funkcja active drive assist będzie działała na autostra-dach, które zostały zmapowane przez Forda. Na po-czątek będzie to 100 tys. mil w USA i Kanadzie.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane