Musztarda po obiedzie…

Kamil Zatoński
04-03-2008, 13:23

…czyli rekomendacje analityków dla Biotonu. Wczoraj i dziś opublikowano dwie. Obie zalecają sprzedaż walorów biotechnologicznej spółki.

Formalnie data pierwszego z raportów, wydanego przez Wood&Company i zatytułowanego „Wzrost, ale jakim kosztem?”, to 29 lutego, a więc tuż przed publikacją rezultatów spółki za czwarty kwartał. Raport został jednak odtajniony dopiero dziś. Specjaliści czeskiego biura zalecają sprzedaż walorów Biotonu, wyznaczając ich ceną docelową na 0,94 zł. W dniu wydania kurs sięgał 1,04 zł, wczoraj – po fatalnych wynikach - spadł o 15,4% do 0,88 zł, a dziś przecena jest kontynuowana (o godz. 13.13 0,85 zł, -3,4%).

Analitycy Wood zwracają uwagę, że dotychczasowe oczekiwania Biotonu, dotyczące wzrostu, okazywały się zbyt optymistyczne. Na dodatek na nowych rynkach spółka konkuruje nie marką, ale ceną, co skutkuje niższymi marżami. A wycena, mimo ostatnich spadków, wciąż jest wskaźnikowo wysoka.

Wczoraj analitycy UBS obniżyli rekomendację dla Biotonu do „sprzedaj” z „kupuj”, obniżając ceną docelową aż o 45% do 0,85 zł.

„Zaprezentowane wyniki za IV kwartał mocno rozminęły się z przewidywaniami i wzbudziły poważne obawy o przyszłość" - napisano w raporcie.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Musztarda po obiedzie…