MW Trade się przenosi

MB
17-12-2007, 00:00

Interes na zadłużonych szpitalach się kręci. Śladem Magellana MW Trade idzie na duży parkiet. Pożegna New Connect w I półroczu.

Interes na zadłużonych szpitalach się kręci. Śladem Magellana MW Trade idzie na duży parkiet. Pożegna New Connect w I półroczu.

Firmy zarządzające wierzytelnościami szpitali zacierają ręce. Zadłużenie publicznych zakładów opieki zdrowotnej, jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, wynosi ponad 10 mld zł. Najwięksi gracze tego sektora głowią się więc, jak poszerzyć ofertę o nowe rozwiązania finansowe i pozyskać klientów. Pieniędzy szukają na giełdzie.

Po debiucie Magellana w październiku 2007 r. następny w kolejce na GPW ustawia się MW Trade, obecnie notowany na New Connect.

— Chcemy, aby już w 2008 r. nasi inwestorzy mogli obracać akcjami firmy na warszawskiej giełdzie. Zamierzamy zdobyć 25 mln zł. Podstawowym celem jest rozbudowa portfela wierzytelności od szpitali publicznych. Na koniec tego roku powinien osiągnąć wartość 40 mln zł, czyli ponad 11 razy więcej niż rok temu. W przyszłym roku chcemy go jeszcze rozbudować — mówi Rafał Wasilewski, prezes MW Trade.

Dzięki 16,3 mln zł, które firma zebrała z New Connect, poszerzyła niedawno portfolio produktów o restrukturyzację zobowiązań o charakterze publicznoprawnym, m.in. wobec ZUS. Podpisała ponadto nowe umowy o łącznej wartości ponad 18,6 mln zł. I podniosła prognozę finansową zysku netto na 2007 r. do 2,25 mln zł z planowanych 1,8 mln zł.

— Obecnie chcemy się skupić na zwiększeniu sprzedaży posiadanych już produktów. Planujemy w najbliższym czasie rozbudowę sieci oddziałów w kluczowych miejscach w kraju — mówi prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MW Trade się przenosi