My nic nie musimy, zobaczymy, jak to będzie

MB
opublikowano: 09-07-2007, 00:00

Nas to nie dotyczy — mówią zachodnie stacje obserwujące nasz rynek.

Krystyna Antoniewicz-Sas

Statoil

Głównym celem koncernu Statoil przy projektowaniu, budowie i eksploatacji stacji benzynowych jest ochrona środowiska. Firma ma około 180 stacji własnych. Zaczynała budowę w 1993 r. i od razu wyposażała je w tzw. dwupłaszczówki, zbiorniki spełniające rygorystyczne normy. Modernizacji wymagają jedynie zbiorniki na stacjach przejętych przez Statoil. Będzie to kosztowało około 2,5 mln zł.

Dorota Adamska

BP Polska

Już pierwsza stacja BP, która powstała w Polsce w 1995 r., miała zainstalowany taki zbiornik. Koncern ma 326 stacji i wszystkie są wyposażone w zbiorniki dwupłaszczowe. W czasach, kiedy nikt nawet nie przypuszczał, że taki standard będzie w Polsce obowiązywał, BP inwestowało już w wysokiej jakości zbiorniki. Stosujemy normy znacznie przewyższające polskie wymogi.

Alfred Kubczak

Shell Polska

Firma zaczęła budować stacje w Polsce w 1994 r. Już wtedy instalowaliśmy zbiorniki dwupłaszczowe. Mamy 298 stacji. Wszystkie są wyposażone w ekologiczne zbiorniki i elektroniczny monitoring wycieków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy