Czytasz dzięki

Myszyniec wypromuje region

MBE
opublikowano: 23-03-2011, 00:00

Za prawie 28 mln zł gmina chce stworzyć ofertę turystyczną, która wypromuje region.

Za prawie 28 mln zł gmina chce stworzyć ofertę turystyczną, która wypromuje region.

Myszyniec, gmina położona w centrum Kurpii, zainwestuje w budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Kurpiowska Kraina powstanie nad sztucznym zbiornikiem wodnym Wykrot i rzeką Rozogą, na terenie trzech miejscowości: Myszyniec, Wykrot i Wydmusy. Kompleks będą tworzyć dwa zespoły obiektów. Inwestycja będzie kosztować 27,5 mln zł. Dotacja z RPO sięga 63 proc. Gmina ogłosiła przetarg na roboty budowlane. Czeka na oferty do 15 kwietnia.

— W 2003 r. zakończyliśmy budowę zbiornika Wykrot, który ma 50 ha. Wokół niego mamy 25 ha terenu przylegającego do linii brzegowej. Zrodził się więc pomysł, żeby go zagospodarować — tłumaczy Bogdan Glinka, burmistrz Myszyńca.

Nad Wykrotem, który jest niezagospodarowanym kąpieliskiem i miejscem połowu ryb, powstaną miejsca kempingowe, pole namiotowe i pływający mostek. W części rekreacyjno-rozrywkowej powstanie karczma z miejscami noclegowymi, budki piknikowe, amfiteatr i plac zabaw. Część rekreacyjno-sportową tworzyć będą: boisko sportowe, korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa oraz brodzik dla dzieci. Gmina planuje również zakup: kajaków, rowerów wodnych, łódek oraz rowerów górskich. Budynki będą miały styl architektury kurpiowskiej, a w kilku miejscach znajdą się ekspozycje sztuki kurpiowskiej.

Drugi obiekt powstanie nad rzeką Rozogą. Na terenie nieużytków powstaną place zabaw, boiska sportowe, plac i tor przeszkód dla psów oraz przystań kajakowa i fontanny. Gmina zainwestuje także w drogi dojazdowe, parkingi i zieleń.

— W maju oddamy do użytku Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej. Chcemy połączyć je z obiektami nad Wykrotem i parkiem, który stworzymy w Myszyńcu, ścieżką rowerową i szlakiem kajakowym, i dzięki temu promować region — mówi burmistrz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane