MZ: Nie było rozmów nt. objęcia stanowiska szefa NFZ przez Sośnierza

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-12-2005, 19:09

Rzecznik ministra zdrowia Paweł Trzciński nie potwierdził w czwartek w rozmowie z PAP informacji, że nowym szefem Narodowego Funduszu Zdrowia ma zostać Andrzej Sośnierz, który we wtorek został usunięty z PO. "Nie były prowadzone żadne rozmowy w tej sprawie" - powiedział.

Rzecznik ministra zdrowia Paweł Trzciński nie potwierdził w czwartek w rozmowie z PAP informacji, że nowym szefem Narodowego Funduszu Zdrowia ma zostać Andrzej Sośnierz, który we wtorek został usunięty z PO. "Nie były prowadzone żadne rozmowy w tej sprawie" - powiedział.

Przypomniał, że szefa NFZ powołuje i odwołuje Rada Funduszu. W biurze prasowym NFZ poinformowano PAP, że nie wpłynął żaden wniosek od ministra Zbigniewa Religi w tej sprawie.

Również wiceminister zdrowia Bolesław Piecha zapytany, czy może potwierdzić informacje Radia TOK FM, że Sośnierz prawdopodobnie jeszcze w czwartek zostanie nowym szefem NFZ, powiedział: "Nie sądzę, że dzisiaj; co będzie w przyszłości - nie wiem".

Przebywający na szczycie UE w Brukseli premier Kazimierz Marcinkiewicz, pytany o Sośnierza w kontekście ewentualnej kandydatury na szefa NFZ, odpowiedział, że za wcześnie, żeby o tym mówić. "Myślę, że do rozmów o zmianach w NFZ możemy przejść wtedy, gdy skończy się kontraktowanie na 2006 rok, wcześniej mogłoby to zachwiać tym procesem" - powiedział.

Informację o mianowaniu Sośnierza radio TOK FM podało w czwartek w nocy. Sam Sośnierz powiedział rano w "Sygnałach Dnia", że nie otrzymał takiej propozycji. "To są nieoficjalne informacje. Jak będzie oficjalna, to się do niej się odniosę" - powiedział Sośnierz i dodał, że jeśli taka propozycja padnie, "rozważy ją poważnie"

Sośnierz został wykluczony z PO we wtorek wieczorem. Przyczyną jego usunięcia miały być jego krytyczne wypowiedzi pod adresem władz Platformy Obyatelskiej. Sośnierz oświadczył m.in., że nie wchodząc do koalicji z PiS, Platforma popełniła błąd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane