Na amerykańskich giełdach brakuje wyraźnego trendu

(Tadeusz Stasiuk)
09-05-2005, 16:32

Rozpoczynająca nowy tydzień na amerykańskich giełdach sesja ma na razie nijaki charakter. Indeksy oscylują wokół piątkowego zamknięcia, a na rynku brakuje impulsów, które mogłyby zdecydowanie pchnąć rynek w którymś z kierunków.

Rozpoczynająca nowy tydzień na amerykańskich giełdach sesja ma na razie nijaki charakter. Indeksy oscylują wokół piątkowego zamknięcia, a na rynku brakuje impulsów, które mogłyby zdecydowanie pchnąć rynek w którymś z kierunków.

Uwagę graczy przykuwają znowu notowania na rynku ropy, gdzie doszło do znaczącego wzmocnienia wyceny tego surowca. Kurs baryłki waha się w przedziale 51,20-51,50 USD. Wzrost to rezultat odżycia spekulacji związanych z wydolnością amerykańskich rafinerii. Cześć inwestorów i analityków obawia się, że nie będą one w stanie sprostać popytowi w sezonie urlopowym. Na dodatek OPEC poinformował, że w trakcie czerwcowego spotkania raczej nie podniesie limitów wydobywczych. Wg producentów ropy, na rynku są obecnie zbyt duże zapasy paliw.

Na razie jedyną widoczną reakcją na te doniesienia jest wzrost kursu akcji Exxon Mobil.

Po okresie wysypu wyników kwartalnych, do głosu doszły znowu spekulacje o kolejnych fuzjach. Tym razem o tego typu przedsięwzięciu poinformował internetowy dom maklerski E*Trade Financial, który zamierza przejąć Ameritrade Holding. Cena akcji obu spółek silnie zwyżkuje.

W średniej Dow Jones udanie prezentują się notowania koncernu motoryzacyjnego General Motors. Rosnąca o ponad 1 proc. wycena akcji to zapewne odreagowanie ubiegłotygodniowego pogromu, wywołanego obniżeniem oceny wiarygodności kredytowej przez agencję Standard & Poor’s.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Na amerykańskich giełdach brakuje wyraźnego trendu