Na amerykańskich giełdach popyt utrzymuje przewagę

opublikowano: 29-03-2004, 22:02

Główne indeksy amerykańskich giełd wciąż wyraźnie rosną, ale ich zdobycz punktowa się nie zwiększa. Wręcz przeciwnie. Na około godzinę przed zakończeniem sesji realizacja zysków przez day-traderów na niektórych mocno drożejących akcjach spowodowała oddalenie się Dow Jones’a i Nasdaqa od dziennych maksimów. Obraz rynku pozostaje mimo to bardzo dobry.

Dużym popytem cieszą się dziś blue chipy. Sprzyja temu seria pozytywnych rekomendacji analityków. Prudential podwyższył ocenę Citigroup przez co wywołał wzrost kursu największej grupy finansowej świata. Podobnie jest w przypadku Qualcomm. Rekomendację dostawcy technologii i chipów stosowanych w komórkach podwyższył Schwab Soundview. Od początku sesji mocno rośnie cena papierów Hewlett-Packard. W tym przypadku popyt jest w jakimś stopniu wynikiem optymistycznych perspektyw producenta PC-tów przedstawionych w ostatnim numerze Barron’s. Rośnie również cena papierów Wal-Mart. Największa na świecie sieć supermarketów poinformowała, że jej marcowa sprzedaż może sięgnąć górnej granicy prognozowanego przedziału.

Powodów do zadowolenia nie mają tymczasem akcjonariusze Tyson Foods. Jeden z największych amerykańskich przetwórców mięsa nieoczekiwanie poinformował o rozpoczęciu dochodzenia przez Komisję Papierów Wartościowych w sprawie ubocznych dochodów, które osiągali członkowie władz spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na amerykańskich giełdach popyt utrzymuje przewagę