Na amerykańskich giełdach wciąż dominują niewielkie zmiany kursów

29-10-2003, 20:34

Na amerykańskich giełdach niewielkie zmiany. Anemiczny atak popytu w połowie notowań zakończył się niepowodzeniem i główne indeksy znów znalazły się blisko poziomów na których zakończyły ostatnią sesję. Mocno zmieniające się kursy niektórych spółek pozostają wciąż w trendach ustalonych w pierwszej fazie notowań.

W grupie blue chipów notowanych w ramach indeksu Dow Jones największe zmiany kursów wciąż notują akcje AT&T i Boeinga. Papiery pierwszej ze spółek mocno tanieją po doniesieniach prasowych o wycofaniu się BellSouth z negocjacji w sprawie jej przejęcia. Papiery największego na świecie producenta samolotów pasażerskich drożeją w związku z wiadomością o niższej niż oczekiwano stracie kwartalnej spółki.

Tanieją akcje Johnson & Johnson. Kurs papierów koncernu spadł do najniższego poziomu od 52 tygodni po informacjach o ok. 60 śmiertelnych przypadkach wśród chorych, w leczeniu których stosowano stenty produkowane przez spółkę. Były one dotąd jednym z najlepszych produktów spółki.

Kurs akcji Altria Group rośnie umiarkowanie, jednak w czasie sesji osiągnął 52 tygodniowe maksimum. Według analityków CS First Boston spółka skorzysta na przejęciu przez R.J Reynolds amerykańskiego oddziały British American Tobacco.

Najwyższą cenę od 52 tygodni osiągnęły również papiery potentata rynku aluminium, spółki Alcoa.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na amerykańskich giełdach wciąż dominują niewielkie zmiany kursów