Na amerykańskich giełdach znowu tracą spółki technologoczne

(Tadeusz Stasiuk)
12-10-2005, 16:34

W nienajlepszych nastrojach rozpoczynali środowy handel inwestorzy na amerykańskich giełdach. Po wtorkowej korekcie w sektorze spółek technologicznych, atmosferę dodatkowo zepsuł raport kwartalny Apple Computer.

W nienajlepszych nastrojach rozpoczynali środowy handel inwestorzy na amerykańskich giełdach. Po wtorkowej korekcie w sektorze spółek technologicznych, atmosferę dodatkowo zepsuł raport kwartalny Apple Computer. Nie bez znaczenia dla rynku pozostał także fakt, w dalszym ciągu mocno restrykcyjnego nastawienia przedstawicieli Fed podczas wrześniowego posiedzenia, na którym kolejny raz podniesione zostały stopy procentowe. Humory psuje także, ponowna zwyżka cen ropy.

Obawy o ujemne notowania, potwierdzają się w stosunku do spółek technologicznych. Po słabym otwarciu największe blue chipy odrobiły straty.Miożna jednak oczekiwąć kolejnej korekty.

O ile wyniki finansowe Apple nie były zaskoczeniem, jeśli można tak mówić o ponad czterokrotnym wzroście kwartalnego zysku, o tyle niemiło rozczarował niższy od prognozowanego poziom sprzedaży odtwarzaczy iPod. Zamiast 8 mln sztuk, nabywców znalazło się „jedynie” 6,45 mln egzemplarzy. Cena akcji Apple zniżkuje z tego powodu o 4,5 proc.

Wzrostowy trend kontynuują natomiast papiery General Motors, mimo że szef Delphi, podwykonawcy GM który złożył wniosek o upadłość, stwierdził, że rynkowego giganta czeka podobny los. O ile nie uda mu się renegocjować umów ze związkami zawodowymi.

Spada wycena walorów Intela, największego na świecie producenta mikroprocesorów. Zawiniło obniżenie rekomendacji przez Prudential.

Na wartości tracą też papiery AMD, największego rywala Intela. Wyniki finansowe za III kwartał zdecydowanie przebiły oczekiwania analityków, ale klimat w sektorze nie jest obecnie zbyt sprzyjający wzrostom notowań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Na amerykańskich giełdach znowu tracą spółki technologoczne