Czytasz dzięki

Na amerykańskich rynkach akcji nadal utrzymuje się optymizm

opublikowano: 30-06-2020, 16:49

Amerykańscy inwestorzy z rynków akcji nadal nie przejmują się pandemią i wskazują na dane mające potwierdzać dalszą poprawę stanu gospodarki. Dokładnie odwrotnie jest na rynku obligacji.

Po godzinie handlu Dow Jones odrobił prawie całą stratę z otwarcia i jest na minimalnym minusie. Mocniej niż na początku sesji rosną S&P500 i Nasdaq. Tymczasem na rynku obligacji spadają rentowności papierów skarbowych USA, w przypadku „pięciolatek” rekordowo nisko. Argumentacja na obu rynkach jest przeciwna. Inwestorzy z rynku długu twierdzą, że obligacje drożeją, bo wzrost liczby przypadków koronawirusa przyćmiewa dane makro. Na rynku akcji wskazuje się jako powód dobrych nastrojów dane makro, ignorując doniesienia o pandemii.  W poniedziałek był to rekordowy wzrost realizowanych w maju sprzedaży domów. We wtorek większy niż oczekiwano wzrost wskaźnika nastrojów konsumentów w czerwcu.  

Z 11 głównych segmentów S&P500 w 7 przeważa popyt. Największym cieszą się akcje spółek IT, które dzień wcześniej słabo wypadły na tle rynku, a także REIT-ów i spółek finansowych. Największą podaż widać w segmentach usług telekomunikacyjnych, przemysłowym i energii.

Drożeje większość blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones. Najmocniej tanieją akcje Boeinga, które w poniedziałek najmocniej drożały po doniesieniach o rozpoczęciu certyfikacji samolotu 737 MAX.

Na Nasdaq liczba drożejących spółek jest zbliżona do taniejących. Wśród technologicznych blue chipów z grupy FAANG nadal tanieje Facebook, który traci reklamodawców niezadowolonych z braku szybszej reakcji spółki na publikowane w jej serwisie kontrowersyjne treści. Najmocniej drożeją taniejące dzień wcześniej akcje Amazon.com.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane