Na czwartkowym otwarciu na GPW możliwe zniżki

Reuters
31-01-2002, 09:31

WARSZAWA (Reuters) - Na czwartkowej sesji możliwe jest kontynuacja wcześniejszych zniżek, jednak pozytywne informacje z giełd zagranicznych mogą zmienić pesymistyczne nastawienie rynku w ciągu dnia, uważają analitycy. "Dzisiejsze notowania mimo wzrostów w Stanach i początkowej zwyżki w Europie raczej będą pod znakiem korekty spadkowej. Widać po zachowaniu rynku, że chętnych do

WARSZAWA (Reuters) - Na czwartkowej sesji możliwe jest kontynuacja wcześniejszych zniżek, jednak pozytywne informacje z giełd zagranicznych mogą zmienić pesymistyczne nastawienie rynku w ciągu dnia, uważają analitycy.

"Dzisiejsze notowania mimo wzrostów w Stanach i początkowej zwyżki w Europie raczej będą pod znakiem korekty spadkowej. Widać po zachowaniu rynku, że chętnych do kupna brakuje i większość inwestorów dopiero na spadkach może powiększyć portfele" - powiedział Rafał Grzybowski z BDM PKO BP.

W środę indeks WIG 20 spadł o 1,7 procent do 1.414 punktów. Od początku roku zyskał on około 17 procent. Obroty wyniosły 220,8 miliona złotych.

Grzybowski dodał, że nie brak jednak pozytywnych informacji płynących z giełd zagranicznych, które w rezultacie będą również determinowały zachowania inwestorów w trakcie notowań na warszawskiej giełdzie.

Indeksy na Wall Street zakończyły środowe sesje zwyżkami po tym jak Zarząd Rezerwy Federalnej (Fed) zdecydował się pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie wobec oznak polepszenia się sytuacji ekonomicznej.

W środę zostały jednak zredukowane koszty kredytu w Polsce. Rada Polityki Pieniężnej (RPP) obniżyła stopy procentowe o 100-200 punktów bazowych, gdyż ryzyko presji inflacyjnej jest niskie. Informacja ta jednak była już zdyskontowana przez rynek, dlatego jego reakcja była niewielka.

Giełdy w Europie rozpoczęły sesje wzrostem indeksów w wysokości około jednego prcenta.

((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na czwartkowym otwarciu na GPW możliwe zniżki