Na EFNI o gospodarce przyszłości

opublikowano: 24-09-2019, 10:50

W tym roku na EFNI wiele dyskusji poświęconych będzie temu jak będzie wyglądał przemysł przyszłości, a w związku z tym gospodarka przyszłości.

Nowe wyzwania związane są naturalnie z postępem technologicznym. Drugiego dnia m.in. Siemens zaprezentuje zarządzającym i właścicielom firm przemysłowych raport „Smart Industry Polska 2019”. Pokazuje on, że w polskich przedsiębiorstwach rośnie zarówno znajomość koncepcji Przemysłu 4.0, jak i liczba wdrożeń jej elementów oraz stopień transformacji firm produkcyjnych z sektora MŚP. W części firm zmiany już nastąpiły lub są wpisane w mapy drogowe ich rozwoju, jedynie bardzo nieliczne organizacje nie przewidują zmian w kierunku cyfryzacji.

O przyszłości mobilności, również drugiego dnia dyskutować będą Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań z Tomaszem Klekowskim z Rady ds. Kompetencji Sektora IT. Natomiast o tym czy to jeszcze przemysł 4.0 czy już 5.0 podyskutują Michał Gołas z Sevenet oraz Robert Lisicki i Jacek Męcina z Konfederacja Lewiatan. Eksperci zastanowią się m.in. nad tym czy w dobie przemian światowej gospodarki, globalizacji oraz wzrostu udziału automatyzacji i robotyzacji w wielu branżach IT jest jedynym motorem napędowym gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu