Na europejskich giełdach spadki, ale nie tak duże jak w USA i Azji

  • PAP
opublikowano: 25-10-2018, 10:02

Europejskie giełdy w czwartek są w większości na minusach, ale nie tak dużych, jak w środę notowano na rynkach za Oceanem, a w czwartek w Azji. Inwestorzy czekają na popołudniowe informacje z Europejskiego Banku Centralnego. Mocno tanieją akcje europejskich spółek technologicznych - podają maklerzy.

Podczas środowej sesji amerykańskie wskaźniki S&P 500 i Down Jones "wykasowały" tegoroczne zwyżki, a ostra wyprzedaż przeniosła się w czwartek do Azji ze zniżkami indeksów po ponad 1-3 proc.

Inwestorzy czekają na popołudniowe doniesienia z EBC.

O 13.45 Europejski Bank Centralny poda decyzję w sprawie polityki monetarnej, ale uwaga rynków będzie skierowana głównie na konferencję prasową - o 14.30 - prezesa EBC Mario Draghiego.

Na giełdach w Europie w czwartek mocno tanieją spółki z sektora technologicznego, a seria spadkowa w tej branży trwa już od 6 sesji.

Indeks Stoxx Europe 600 Technology zniżkuje o 2,1 proc. i jest na najniższym poziomie od marca 2017 r.

Spółka ASML traci 3 proc., a Logitech zniżkuje o 4 proc.

Sektor technologiczny jest jednym z najgorzej radzących sobie branż w regionie od czasu wznowienia wyprzedaży na rynkach w Europie w zeszłym tygodniu.

Na rynku walutowym umacnia się brytyjski funt - o 0,2 proc. do 1,2908 USD - pomimo, że w gabinecie premier W.Brytanii Theresy May jest konflikt w sprawie Brexitu.

We wtorek premier May zapowiedziała, że rząd będzie spotykał się co tydzień na dodatkowych sesjach poświęconych przygotowaniom do wyjścia z UE - niezależnie od tego, czy dojdzie do porozumienia z UE czy też nie.

Euro zyskuje 0,2 proc. do 1,141 USD, podobnie japoński jen - do 112,08 za dolara USA.

Rentowność 10-letnich UST rośnie o 1 pkt. bazowy do 3,11 proc.

Ropa WTI na NYMEX tanieje o 0,8 proc. do 66,29 USD/b, najniżej od ponad 2 miesięcy.

Miedź na LME traci 0,8 proc. do 6.127,00 USD za tonę, najniżej od 5 tygodni.

Drożeje złoto - o 0,1 proc. do 1.235,06 USD za uncję.

O 10.00 w Niemczech zostanie opublikowany wskaźnik Ifo za X.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu