Na europejskich giełdach znów spadki

(Marek Druś)
opublikowano: 30-10-2006, 19:26

Europejskie giełdy rozpoczęły tydzień spadkami. W Londynie i Paryżu główne indeksy straciły po 0,55-0,60 proc. We Frankfurcie dzięki mobilizacji popytu w ostatniej fazie notowań spadek nie przekroczył 0,1 proc.

Europejskie giełdy rozpoczęły tydzień spadkami. W Londynie i Paryżu główne indeksy straciły po 0,55-0,60 proc. We Frankfurcie dzięki mobilizacji popytu w ostatniej fazie notowań spadek nie przekroczył 0,1 proc.

Paneuropejski DJ Stoxx 600 spadł w poniedziałek po raz trzeci z rzędu, tym razem o 0,3 proc. Z 18 indeksów branżowych tylko jeden, spółek użyteczności publicznej, notował na zamknięciu 0,3 proc. wzrost. Wartość pozostałych spadła. Najmocniej, o 1,22 proc., spółek surowcowych. Powodem przeceny był spadek cen metali na światowych rynkach. Kurs miedzi spadł w poniedziałek najmocniej od trzech tygodni. Inwestorzy pozbywali się akcji Xstraty, Rio Tinto i Anglo American. Najmocniej przecenioną spółką wchodzącą w skład indeksu DJ Stoxx 600 był jednak Schneider Electric. Francuski producent podzespołów elektrycznych zaoferował ponad 6 mld USD za American Power Conversion z USA.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na europejskich giełdach znów spadki