Na europejskich parkietach giełdowych ożywienie, zyskują banki i spółki paliwowe

  • PAP
opublikowano: 24-09-2019, 10:38

Na europejskich parkietach giełdowych we wtorek widać spore ożywienie i wzrosty indeksów - zwyżkom przewodzą banki i spółki paliwowe, podają maklerzy.

Wskaźnik Euro Stoxx 600 rośnie o 0,2 proc. Zwyżkuje 19 sektorów. Wzrostom przewodzą banki, spółki naftowe i health-care.

Akcje Total drożeją o 1 proc. po zapowiedzi przyspieszenia wzrostu dywidendy, ponieważ firma zakłada wyższe przepływy pieniężne.

Walory europejskich spółek zyskują po poniedziałkowych słabszych notowaniach wywołanych rozczarowującymi danymi PMI dla sektora przemysłowego w krajach Europy, a przede wszystkim Niemiec.

Teraz inwestorzy czekają na raport o nastrojach wśród niemieckich przedsiębiorców we wrześniu - Ifo opublikuje go we wtorek o 10.00.

Ważne będzie też ogłoszenie w W.Brytanii wyroku przez Sąd Najwyższy - w sprawie zgodności z prawem zawieszenia obrad brytyjskiego parlamentu.

Podtrzymanie niekorzystnego dla premiera Borisa Johnsona wyroku Sądu Najwyższego w Szkocji będzie oznaczało konieczność wznowienia obrad przez parlament.

Za bardziej prawdopodobne uważa się jednak, że sąd podtrzyma korzystny dla premiera wyrok sądu angielskiego, który odmówił uznania zawieszenia parlamentu za nielegalne.

Tymczasem inwestorzy nie spuszczają z pola widzenia wydarzeń związanych z prowadzonymi rozmowami handlowymi pomiędzy USA a Chinami.

W ub. tygodniu w Waszyngtonie rozpoczęto kolejne negocjacje amerykańskich i chińskich urzędników niższego szczebla przed planowaną na początku października kolejną 13. rundą negocjacji amerykańsko-chińskich.

Amerykański minister skarbu Steven Mnuchin poinformował w poniedziałek, że w przyszłym tygodniu w Waszyngtonie wznowione zostaną rozmowy handlowe USA z Chinami. Do Waszyngtonu w przyszłym miesiącu ma przybyć delegacja chińskich negocjatorów na czele z wicepremierem Chin Liu He.

Na rynku walutowym euro jest kupowane po 1,0995 USD - bez zmian, japoński jen jest wyceniany po 107,60 za 1 USD, też bez zmian, a brytyjski funt zyskuje 0,1 proc. do 1,2439 USD.

Rentowność 10-letnich UST spada o 1 pb do 1,72 proc., a 2-letnich rośnie o 1 pb do 1,68 proc.

Ropa WTI na NYMEX tanieje o 0,80 proc. do 58,17 USD/b, a Brent na ICE traci 0,90 proc. do 64,19 USD/b.

Złoto jest na poziomie 1.520,90 USD za uncję, w górę o 0,1 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu