Na europejskim rynku akcji przewaga popytu

opublikowano: 01-12-2022, 10:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Paneuropejski Stoxx Europe 600 rósł w czwartek rano o 0,6 proc. Drożało ponad trzy czwarte wchodzących w jego skład spółek.

Dobre nastroje w Europie to zasługa środowej zapowiedzi szefa Fed, że bank centralny USA spowolni tempo podwyżek stóp procentowych. Reakcją jest spadek rentowności obligacji i słabnięcie dolara. Dodatkowo nastroje poprawiły sygnały sugerujące złagodzenie przez władze Chin podejścia do walki z epidemią COVID-19.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Popyt przeważa w 15 z 19 głównych segmentach europejskiego rynku akcji. Największym cieszą się akcje spółek świadczących usługi finansowe (1,6 proc.), nieruchomości (2,1 proc.) i technologicznych (2,2 proc.). Najsłabsze są segmenty banków (-0,3 proc.), naftowy (-0,4 proc.) i motoryzacyjny (-0,8 proc.).

W Londynie FTSE100 rośnie o 0,2 proc., drożeje 81 spółek z indeksu. W Paryżu CAC40 prawie się nie zmienia, ale rosną kursy 23 z 40 spółek, najmocniej półprzewodnikowego STMicroelectronics (3,4 proc.). We Frankfurcie DAX idzie w górę o 0,3 proc. Drożeją 24 z 40 niemieckich blue chipów. Największy wzrost wartości notują akcje Zalando (5,7 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane