Na fixingu więcej akcji taniało jednak WIRR wzrósł o 0,7 proc.

Marek Druś
22-05-2001, 12:40

Na rynku fixingowym wzrosły ceny akcji 22 spółek, 27 spadły, a 18 nie zmieniły się. Na papierach 29 spółek nie zrealizowano żadnej transakcji. WIRR wzrósł o 0,7 proc.

Największe zainteresowanie inwestorów skupiło się na papierach Banku Ochrony Środowiska, Kopeksu, Vistuli i Krośnieńskich Hut Szkła .

Handel papierami BOŚ miały największy udział w obrotach całego rynku. Kurs akcji spółki jednak nie zmienił się. Bank informował niedawno, że rezygnuje ze świadczenia usług detalicznych, a zajmie się jedynie działalnością inwestycyjną, w której duży udział mają mieć projekty wspomagania finansowania przedsięwzięć proekologicznych.

Kolejny dzień wzrostów zanotowały udziały katowickiego Kopeksu. Popyt inwestorów związany jest z pogłoskami o możliwym wejściu do spółki inwestora strategicznego, co jest dość prawdopodobne w związku z rezygnacją jej głównego akcjonariusza – Skarbu Państwa - z kolejnej emisji papierów spółki. Inną przyczyną wzrostu może być osiągnięcie przez Kopex dna kursowego w historii notowań spółki na GPW. Dzisiejszy wzrost kursu udziałów spółki wyniósł ponad 4 proc.

Vistula notowała równie wyraźny wzrost ceny swoich papierów. Udziały krakowskiej zwyżkują od początku kwietnia, co do tej pory przyniosło jej udziałowcom blisko 19 proc. zysku.

Akcje Krosna umiarkowanie staniały przy dość dużych obrotach. Dzisiejszy spadek jest jednak tylko niewielka korektą kursu huty, której udziały – podobnie jak Vistuli – drożeją od początku kwietnia. Trend wzrostowy spowodowały wiadomości o przejęciu przez Krosno Huty Szkła Blowex-Tarnów, co da połączonym spółkom dominującą pozycję na rynku szkła gospodarczego.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na fixingu więcej akcji taniało jednak WIRR wzrósł o 0,7 proc.