Na giełdach Europy niewielkie zwyżki dzięki Allianz

opublikowano: 31-05-2001, 19:25

LONDYN (Reuters) - Czwartkowe sesje na większości europejskich parkietów zakończyły się niewielkimi zwyżkami. Traciły natomiast spółki technologiczne.

Indeks Eurotop 300 wzrósł o 0,39 procent, a EuroStoxx 50 zyskał 0,35 procent.

Akcje Allianza wzrosły o 4,4 procent. Spółka zapowiedziała, że dzięki fuzji z Dresdner Bankiem jego oszczędności i przychody wzrosną o kilka miliardów euro.

"Dzięki tej transakcji Allianz tylko zyska na konkurencyjności, szczególnie, że starzejące się społeczeństwo europejskiej potrzebuje coraz to bardziej wyszukanych produktów inwestycyjnych" - powiedział Jason Forde, zarządzający funduszami z Main Trust we Frankfurcie.

Indeks sektora ubezpieczeniowego wzrósł o jeden procent. W ślad za Allianzem do góry poszły akcje Munich Re, brytyjskie CGNU i Prudential.

Traciły akcje spółek technologicznych, ponieważ dzień wcześniej zapowiedź gorszych wyników kwartlanych przedstawił francuski producent sprzętu telekomunikacyjnego Alcatel i amerykańska firma komputerowa Sun Microsystems.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdach Europy niewielkie zwyżki dzięki Allianz