Na giełdach w Europie dobre nastroje

opublikowano: 26-02-2008, 19:36

Europejskie giełdy kończyły sesje wzrostami indeksów. Największym popytem cieszyły się akcje banków i spółek ubezpieczeniowych.

Na zamknięciu indeksy giełd w Londynie i Frankfurcie rosły o ok. 1,5 proc., w Paryżu sesja zakończyła się 1,1 proc. zwyżką. Paneuropejski DJ Stoxx 600 zyskał 1,45 proc. Spadła wartość tylko jednego z 18 indeksów branżowych. Wskaźnik spółek użyteczności publicznej tracił na zamknięciu 0,14 proc. Najmocniej szły w górę indeksy banków i spółek ubezpieczeniowych, które zyskały 2,8 proc. Zdecydowało o tym utrzymanie w poniedziałek przez Standard & Poor’s ratingów największych ubezpieczycieli obligacji. Dzięki temu zmalało ryzyko kolejnych znacznych odpisów w branży finansowej. Nastroje inwestorów poprawiła także wiadomość o niespodziewanym wzroście lutowego wskaźnika nastrojów niemieckiego biznesu.

Akcje Axa, drugiej europejskiej spółki ubezpieczeniowej, zdrożały o 3,7 proc. ING Groep, lider holenderskiego rynku usług finansowych, zdrożał o 3,4 proc. Kurs akcji brytyjskiego Standard Chartered poszedł w górę o 7,9 proc., najmocniej od sierpnia. Brytyjski bank poprawił półroczny zysk o 23 proc. dzięki dobrym wynikom w Hongkongu i Indiach, które pozwoliły zrekompensować słabsze rezultaty w USA.  
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane