Na giełdach w USA dominują niewielkie zmiany

(Marek Druś)
opublikowano: 06-10-2005, 17:01

Na amerykańskich giełdach stagnacja. Dow Jones lekko rośnie dzięki kilku blue chipom. S&P500 tkwi w pobliżu środowego zamknięcia. Minimalną zmianę notuje Nasadaq. Lekką poprawę nastrojów wywołał zgodny z oczekiwaniem wzrost zapasów gazu ziemnego.

Na amerykańskich giełdach stagnacja. Dow Jones lekko rośnie dzięki kilku blue chipom. S&P500 tkwi w pobliżu środowego zamknięcia. Minimalną zmianę notuje Nasadaq. Lekką poprawę nastrojów wywołał zgodny z oczekiwaniem wzrost zapasów gazu ziemnego.

Zapasy drożejącego rekordowo w ostatnim czasie gazu ziemnego wzrosły w tygodniu zakończonym 30 września o 44 mld metrów sześciennych. To wynik zgodny z oczekiwaniami i wyższy od średniej z ostatnich pięciu lat. Kurs gazu spadł na NYMEX o 3,4 proc. do 13,70 USD za 1 mln BTU.

Dow Jones rośnie o ok. 0,3 proc. dzięki wyraźnym zwyżkom kursów Mercka, Wal-Mart i General Electric. Ten ostatni drożeje dzięki podwyższeniu prognozy rocznego zysku. Papiery Mercka rosną po wiadomości o dobrych wynikach badań jego nowej szczepionki. Wzrost popytu na akcje Wal-Mart jest zasługą 3,8 proc. zwyżki jego wrześniowej sprzedaży. Wśród pozostałych spółek wzrostem kursu wyróżnia się Marriott. Największa amerykańska spółka hotelowa poinformowała, że jej zysk kwartalny okazał się wyższy niż oczekiwano. Rośnie także cena papierów ATI Technologies. Zachętą do kupowania akcji drugiego na świecie producenta chipów graficznych jest o ponad połowę niższa niż oczekiwano strata kwartalna.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane