Na giełdach w USA drożeją udziały spółek bezpiecznych

Marek Druś
opublikowano: 31-07-2001, 17:19

Po danych o spadku zaufania konsumentów oraz wskaźnika aktywności przemysłowej w rejonie Chicago amerykańscy inwestorzy kupują gównie papiery spółek defensywnych.

Jak podano we wtorek, wskaźnik nastrojów konsumentów spadł w lipcu do 116,5 pkt. ze 118,9 w czerwcu. Spadła także aktywność przemysłu w rejonie Chicago, badana przez NAPM. Jej wskaźnik spadł do 38 w lipcu z 44,4 w czerwcu. Wartości obu wskaźników były mniejsze niż oczekiwali analitycy.

Spośród papierów wchodzących w skład indeksu blue chipów Dow Jones Industrial największe wzrosty kursów notują udziały koncernów farmaceutycznego Merck, tytoniowego Philip Morris i dóbr codziennego użytku Johnson & Johnson.

Spośród spółek, które informowały ostatnio o wynikach, spada cena udziałów Verizon. Pperator telefonii komórkowej ostrzegł, że prawdopodobnie nie zrealizuje prognozy tegorocznych przychodów i zysków.

Niewielki wzrost notują udziały portalu turystycznego Expedia, który poinformował o zamknięciu kwartału zyskiem operacyjnym zdecydowanie wyższym od oczekiwań analityków.

Wśród spółek technologicznych wyraźny wzrost kursów notują papiery spółek komputerowych: Hewlett-Packarda, Gateway i producentów chipów Cieny i JDS Uniphase.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdach w USA drożeją udziały spółek bezpiecznych