Na giełdach w USA niewielkie zmiany

(Marek Druś)
opublikowano: 06-02-2006, 16:48

Na giełdach w USA dominują niewielkie zmiany kursów. Większe wzrosty hamuje zwyżka cen ropy wynikająca z doniesień z Iranu. Optymizmu inwestorów nie zwiększa także zapowiedź rekordowego deficytu budżetowego, zawarta w projekcie przesłanym w poniedziałek przez prezydenta do Kongresu.

Na giełdach w USA dominują niewielkie zmiany kursów. Większe wzrosty hamuje zwyżka cen ropy wynikająca z doniesień z Iranu. Optymizmu inwestorów nie zwiększa także zapowiedź rekordowego deficytu budżetowego, zawarta w projekcie przesłanym w poniedziałek przez prezydenta do Kongresu.

Najmocniej drożeją akcje spółek branży naftowej, kopalni i hut złota i producentów chipów. Wśród blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones najmocniej rośnie kurs koncernu aluminiowego Alcoa, którego rekomendację podwyższył J.P Morgan. W górę idzie cena papierów General Motors. Według analityków, rada nadzorcza koncernu może zdecydować w poniedziałek o obniżeniu lub wstrzymaniu dywidendy za ubiegły rok. Możliwa jest też decyzja o sprzedaży spółki finansowej GMAC. Mocno idzie w górę cena akcji Hasbro. Drugi na świecie producent zabawek poprawił kwartlne wyniki dzięki sprzedaży gadżetów z „Gwiezdnych Wojen”. Drożeją także papiery koncernu Walt Disney, który po sesji miał przedstawić wyniki kwartalne.

64 proc. z 345 spółek wchodzących w skład S&P 500 przedstawiło wyniki kwartalne, które okazały się lepsze niż prognozowali analitycy. To poprawa w porównaniu ze średnią z ostatnich sześciu lat, która wynosiła 59 proc. Po poniedziałkowej sesji wyniki kwartalne przedstawi ok. 10 spółek ze S&P500. W całym tygodniu będzie ich 50. W każdym z poprzednich dwóch tygodni było ich ponad 100.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Na giełdach w USA niewielkie zmiany