Na giełdach w USA niewielkie zmiany

(Marek Druś)
opublikowano: 19-05-2006, 17:00

Indeksy amerykańskich giełd tkwią w pobliżu czwartkowych zamknięć. Wobec braku danych makro największy wpływ na zmiany kursów mają informacje o wynikach spółek.

Indeksy amerykańskich giełd tkwią w pobliżu czwartkowych zamknięć. Wobec braku danych makro największy wpływ na zmiany kursów mają informacje o wynikach spółek.

Duże ożywienie widać w branży komputerowej. Słabsze niż oczekiwano wyniki kwartalne Della nie spowodowały spadku jego notowań. Akcje największego na świecie producenta PC-tów drożeją po tym, gdy zapowiedział, że rozpocznie stosowanie mikroprocesorów AMD kończąc trwający od 22 lat monopol Intela. Akcje pierwszego z producentów chipów drożeją o ponad 10 proc., drugiego tanieją o ponad 3 proc. Akcje Della drożeją o 1,5 proc. O 1,5 proc. spada kurs jego największego amerykańskiego rywala, Hewlett-Packarda. W grupie drożejących spółek znalazł się także GAP. Właściciel sieci sklepów odzieżowych wprawdzie zanotował 17 proc. spadek zysku kwartalnego, ale i tak okazał się on wyższy niż prognozowali analitycy.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na giełdach w USA niewielkie zmiany