Na giełdach w USA przeważa podaż

(Marek Druś)
05-09-2006, 17:00

Sesje w USA rozpoczęły się spadkami indeksów. Inwestorzy po powrocie z długiego weekendu nie palą się do kupowania akcji. W piątek rynki w USA wyraźnie wzrosły dzięki dobrym danym makro, przede wszystkim z rynku pracy.

Sesje w USA rozpoczęły się spadkami indeksów. Inwestorzy po powrocie z długiego weekendu nie palą się do kupowania akcji. W piątek rynki w USA wyraźnie wzrosły dzięki dobrym danym makro, przede wszystkim z rynku pracy.

Od początku sesji bardzo wyraźnie spada kurs Viacom. Inwestorów wystraszyła niespodziewana wiadomość o rezygnacji prezesa jednego z największych koncernów medialnych. Ich obaw nie stłumiło natychmiastowe wyznaczenie jego następcy. Spadają także notowania Bristol-Myers Squibb. Koncern farmaceutyczny obniżył prognozę tegorocznych wyników.

Wyraźnie drożeją akcje Chevron. Drugi amerykański koncern naftowy rozbudził nadzieje inwestorów informując o sukcesie poszukiwań złóż ropy w Zatoce Meksykańskiej. Kurs Caterpillar idzie w górę dzięki zapowiedzi podwyższenia cen przez producenta ciężkiego sprzętu budowlanego od nowego roku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Na giełdach w USA przeważa podaż