Na giełdach w USA umiarkowane wzrosty

(Marek Druś)
opublikowano: 17-08-2006, 16:55

Po dwóch dniach dużych wzrostów giełdy w USA rozpoczęły sesje niewielkimi spadkami wartości. Dość szybko popyt przejął jednak inicjatywę i indeksy umiarkowanie rosną.

Po dwóch dniach dużych wzrostów giełdy w USA rozpoczęły sesje niewielkimi spadkami wartości. Dość szybko popyt przejął jednak inicjatywę i indeksy umiarkowanie rosną.

Opublikowany już po rozpoczęciu sesji przez Conference Board indeks wskaźników wyprzedzających koniunktury spadł w lipcu o 0,1 proc. Potwierdziło to przekonanie o malejącej dynamice wzrostu gospodarczego USA.

Poza Hewlett-Packardem i General Motors kurs żadnego z blue chipów wchodzących w skład indeksu Dow Jones nie zmieniał się w pierwszej fazie sesji o więcej niż 1 proc. Cena akcji Hewlett-Packarda, drugiego na świecie producenta PC-tów, rośnie o ok. 5 proc. Zdecydowały o tym lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne spółki, a także zapowiedź przeznaczenia na buyback rekordowej kwoty 6 mld USD.

Akcje General Motors wyraźnie drożeją po obniżeniu rekomendacji spółki przez JP Morgan. Według analityków, aż 60 proc. zwyżka kursu spółki w tym roku oddaje już realną wartość jej akcji. W 2005 roku staniały one o 52 proc.

Umiarkowanie drożeją akcje Della, globalnego lidera rynku komputerów osobistych, który przedstawi po sesji wyniki kwartalne. Pomimo zdecydowanej poprawy wyników tanieją akcje Sears Holding, trzeciego amerykańskiego detalisty.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na giełdach w USA umiarkowane wzrosty