Na giełdach w USA umiarkowane wzrosty

opublikowano: 09-01-2008, 16:03

Giełdy w USA zaczęły sesję umiarkowanymi wzrostami. Chęć kupna akcji po niskich cenach okazała się silniejsza niż strach przed recesją.

Akcje amerykańskich spółek są mocno przecenione. Dow Jones i S&P500 straciły od początku roku już 5 proc., a Nasdaq aż 8 proc. Inwestorzy coraz częściej słyszą o recesji w USA. W środę zapowiedział ją Goldman Sachs przy okazji obniżając prognozę wzrostu gospodarczego w tym roku z 1,8 do 0,8 proc. Kontrakty na fundusze federalne pokazują wzrost oczekiwań na duże cięcia stóp procentowych na najbliższych posiedzeniach FOMC. Tymczasem William Poole, szef Fed z St. Louis, stwierdził w środę, że gospodarka uniknie recesji. Przy okazji wytknął branży finansowej fundamentalne błędy, które doprowadziły do obecnej, kryzysowej sytuacji. Na początku sesji drożały akcje spółek defensywnych, m.in. koncernu farmaceutycznego Merck i Altria Group, właściciela koncernu tytoniowego Philip Morris.
MD

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane