Na giełdy w Azji powróciła stabilizacja

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 21-08-2001, 09:00

Indeksy giełd azjatyckich dostroiły się do poniedziałkowego zachowania wskaźników na pozostałych rynkach świata I praktycznie nie zmieniły swoich wartości. Cały świat zerka na USA, gdzie dzisiaj rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Fed. Rynek amerykański jest kluczowym obszarem dla zdecydowanej większości azjatyckich eksporterów, który z utęsknieniem oczekują ożywienia gospodarczego po drugiej stronie Pacyfiku.

W Tokio indeks Nikkei zdołał nieznacznie odbić się od 17-letniego minimum. Poprawiła się m.in. wycena Japan Telecom, gdyż brytyjski Vodaphone zaprzeczył pogłoskom o sprzedaży pakietu akcji operatora. Nadal zyskuje wycena Fujitsu, producenta IT, który ogłosił w poniedziałek odważny program restrukturyzacyjny.

W Hongkongu lekko w górę poszły akcje chińskich telekomów, ale czołowa spółka handlowa Li& Fung straciła 17 proc. po publikacji słabych wyników pierwszego półrocza.

W Seulu najaktywniej handlowano akcjami Hynix Semiconductor, producenta chipów, którego wycena spadła w oczekiwaniu na projekt zmiany struktury kapitału spółki.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdy w Azji powróciła stabilizacja