Czytasz dzięki

Na giełdzie mogą być jeszcze wzrosty, ale widać dużą chęć realizacji zysków

Internet Securities
opublikowano: 01-09-2005, 09:56

Warszawska giełda może jeszcze rozpocząć czwartkową sesję od wzrostów, jednak dużo będzie zależało od dobrze radzących sobie ostatnio spółek paliwowych. Wśród inwestorów widać już sporą chęć realizacji zysków, uważają maklerzy.

Warszawska giełda może jeszcze rozpocząć czwartkową sesję od wzrostów, jednak dużo będzie zależało od dobrze radzących sobie ostatnio spółek paliwowych. Wśród inwestorów widać już sporą chęć realizacji zysków, uważają maklerzy.

„Głównymi wyznacznikami cen cały czas w Polsce są spółki surowcowe i ostatnie wzrosty opierały się na spółkach naftowych. Póki one są silne, to nie widać impulsu, który zdołałby skierować ceny akcji w dół, aczkolwiek znajdujemy się dość wysoko i w każdej chwili może pojawić istotniejsza presja podażowa” – powiedział Tomasz Jerzyk, analityk z DM BZ WBK.

„Myślę, że jakaś próba testu wczorajszego szczytu 2296 pkt powinna mieć miejsce i może dotkniemy2300 pkt, ale widać wyraźnie, że po mocnym otwarciu momentalnie się pojawiała podaż, a obroty przekroczyły od dawna nie widziany poziom miliarda złotych” – dodał.

Na koniec środowej sesji akcje PKN Orlen kosztowały 56,2 zł po wzroście o 3,3%.

W środę na zamknięciu indeks największych spółek WIG 20 zyskał 0,13% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2271,85 punktów. Obroty na rynku podstawowym w systemie notowań ciągłych wyniosły 1.015 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane