Na giełdzie możliwe krótkotrwałe odbicie

Bogdan Tychowski
14-08-2001, 09:36

WARSZAWA (Reuters) - Na warszawskiej giełdzie analitycy spodziewają się odbicia po poniedziałkowym spadku do najniższego poziomu od 44 miesięcy. Jednak odreagowanie będzie raczej krótkotrwałe, gdyż obawy co do stanu polskiej gospodarki źle wpływają na nastroje inwestorów.

"Możemy mieć na otwarciu lekkie odreagowanie po tak dużych spadkach, ale na rynku nie ma nic co mogłoby podtrzymać wzrosty, a indeksy prawdopodobnie spadną pod koniec dnia" - powiedział Mariusz Pawlak z SG Securities.

Analitycy dodają, że obroty nadal będą niewielkie z powodu środowego święta. Inwestorzy będą też czekali na dane o lipcowej produkcji przemysłowej oraz inflacji w lipcu, które mają być opublikowane pod koniec tygodnia.

W centrum uwagi inwestorów znajdzie się PKN Orlen, gdyż austriacki koncern paliwowy OMV oraz węgierski MOL złożyły oferty na kupno od skarbu państwa pakietu akcji spółki. Jednak analitycy uważają, że informacja ta nie wpłynie na kurs spółki, gdyż inwestorzy spodziewali się tego od dawna.

W poniedziałek indeks WIG20 spadł o 1,6 procent do 1.102,1 punktu, czyli najniższego poziomu od grudnia 1998 roku. Obroty wyniosły tylko 88,6 miliona złotych.

((Ewa Krukowska, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na giełdzie możliwe krótkotrwałe odbicie