Na giełdzie możliwy niewielki wzrost

opublikowano: 22-03-2002, 09:40

WARSZAWA (Reuters) - Na piątkowej sesji analitycy spodziewają lekkiego wzrostu indeksów warszawskiej giełdy. Nieznaczną zwyżkę może wywołać poprawa nastrojów na giełdach Europy Zachodniej.

Jednak ich zdaniem potencjalne wzrosty mogą być ograniczone w oczekiwaniu na comiesięczną wpłatę do funduszy emerytalnych (OFE).

Rynek ma nadzieje, że OFE, które są największymi inwestorami na warszawskiej giełdzie, mogą wywołać wzrosty, kiedy to otrzymają i zainwestują środki przesłane im przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Transfer składek następuje zwykle pod koniec każdego miesiąca.

"Aktywnośc inwestorów jest obecnie niewielka i najprawdopodobniej będziemy podążąć za giełdami światowymi. Dziś możemy lekko wzrosnąć na fali optymistycznych nastrojów europejskich" - powiedział Artur Zaręba z CA IB Securities w Warszawie.

W czwartek WIG 20 wzrósł o 0,1 procent do 1.332,6 punktu, po tym jak w tym tygodniu stracił prawie trzy procent. Jednak czwartkowe obroty były niewielkie i wyniosły 156 milionów złotych.

((Ewa Krukowska, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane