Na giełdzie możliwy spadek, Elektrim w centrum uwagi

PAP
opublikowano: 28-05-2001, 09:29

WARSZAWA (Reuters) - W poniedziałek na giełdzie spodziewany jest spadek, a uwaga inwestorów będzie skupiona na akcjach Elektrimu, po tym jak rada nadzorcza spółki odwołała ze stanowiska jej prezesa, uważają analitycy.

Rada nadzorcza Elektrimu, w której wiekszość posiadają akcjonariusze finansowi zdecydowali o oddelegowaniu do zarządu w miejsce Barbary Lundberg, szefa rady Waldemara Siwaka. Wcześniej była prezes Elektirmu zapowiadała, że zrezygnuje z końcem czerwca.

"Sesja powinna być spokojna, z powodu zamknięcia giełd w Londynie i Nowym Jorku. Jedynie w przypadku pojedynczych akcji mogą występować jakieś ruchy cenowe, a inwestorzy będą czekali na posiedzenie Rady Polityki Pienięznej (RPP)" - powiedział Piotr Marczewski z Amerbrokers.

Giełdy w Londynie i Nowym Jorku są dzisiaj zamknięte.

RPP rozpoczyna swe dwudniowe posiedzenie we wtorek. Jednak większość analityków nie spodziewa się podjęcia w tym tygodniu decyzji o obniżce stóp procentowych.

W ubiegłym tygodniu WIG 20 wzrósł o 5,4 procent do 1.476,2 punktu i był na poziomie 12 procent powyżej tegorocznego minimum, czyli 1.317,3 punktu. W piątek indeks ten spadł o 1,2 procent, a obroty wyniosły 211 milionów złotych.

((Christopher Borowski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Na giełdzie możliwy spadek, Elektrim w centrum uwagi