Na giełdzie rzeź, a Atlantis rośnie

GRA
opublikowano: 22-01-2008, 10:10

Dzisiejszą sesję wszystkie indeksy otworzyły na głębokim minusie. WIG tracił 4,46 proc., a mWIG40 aż 5,24 proc. Niewiele lepiej zaczęły dzień WIG20 i TechWIG. Pierwszy tracił 4,59 zaś drugi 3,28 proc.

Elektrotim, który rano ogłosił prognozy finansowe na ten rok, znacznie tanieje. Na początku sesji jest na blisko 6 proc. na minusie.

O 3,7 proc. zniżkuje też AmRest. Nie pomogły mu poranne newsy: otwarcie pierwszej restauracji Starbucks w Pradze czeskiej i podpisanie listu intencyjnego w sprawie wprowadzenia Burger King do Bułgarii.

Jedną z niewielu spółek, których notowania rosną, jest dziś Atlantis. To kontynuacja dotychczasowego trendu. W minionym tygodniu spółka należała do liderów wzrostów. Inwestorom najwyraźniej nie przeszkadza fakt, że Atlantis nie prowadzi działalności operacyjnej i od ponad roku bezskutecznie próbuje przeprowadzić publiczną emisję akcji.

(GRA)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na giełdzie rzeź, a Atlantis rośnie