Na giełdzie spodziewane spadki na otwarciu sesji w poniedziałek

Internet Securities
opublikowano: 16-01-2006, 09:31

Maklerzy spodziewają się spadków na giełdzie, na otwarciu sesji w poniedziałek. Według nich, potem może pojawić się popyt i na rynek mogą powrócić wzrosty cen akcji.

Maklerzy spodziewają się spadków na giełdzie, na otwarciu sesji w poniedziałek. Według nich, potem może pojawić się popyt i na rynek mogą powrócić wzrosty cen akcji.

„Myślę, że otwarcie będzie niższe niż zakończenie notowań w piątek” – powiedział Paweł Łabęcki, makler z DM BZ WBK. Według niego, na taki scenariusz wskazują nienajlepsze nastroje inwestorów związane z sytuacją polityczną, z czym mieliśmy do czynienia już w piątek.

Makler uważa, że indeks WIG 20 może spadać do poziomu 2.740-2.750 pkt, na którym znajduje się dość silne wsparcie. „Na tym poziomie powinna być obrona przed dalszymi spadkami i może pojawić się silny popyt” – powiedział.

Jego zdaniem, potem, w ciągu najbliższych dni, nie są wykluczone wzrosty indeksu i atak na nowe szczyty.

W piątek na zamknięciu indeks największych spółek WIG 20 stracił 1,68% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2785,54 punktów. Obroty akcjami wyniosły 1,15 mld zł.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane