Na giełdzie spodziewany powrót optymizmu

Internet Securities
opublikowano: 23-03-2006, 09:43

W czwartek na GPW spodziewany jest wzrost optymizmu, głównie za sprawą dobrej sesji za oceanem. Indeks WIG 20 może do końca tygodnia pokonać barierę 2.850 pkt, oceniają maklerzy.

W czwartek na GPW spodziewany jest wzrost optymizmu, głównie za sprawą dobrej sesji za oceanem. Indeks WIG 20 może do końca tygodnia pokonać barierę 2.850 pkt, oceniają maklerzy.

„Można spodziewać się powrotu optymizmu, głównie za sprawą dobrej sesji w Stanach Zjednoczonych, ale także tego, że na warszawskim parkiecie, przy tych poziomach cenowych, nie widać szczególnie presji podażowej, co jest optymistycznym akcentem” – powiedział Sławomir Koźlarek, makler DM BZ WBK.

Jego zdaniem, w najbliższych dniach rynek będzie próbował rosnąć.

„Odnoszę wrażenie, że rynek spróbuje ruchu do góry, być może spróbuje nawet zaatakować poziom 2.850 pkt” – powiedział Koźlarek.

„Nie wiadomo, czy to będzie dzisiaj, ale spodziewam się, że prawdopodobnie do końca tygodnia” – dodał.

W środę na zamknięciu indeks największych spółek WIG 20 stracił 0,52% w stosunku do wtorkowego zamknięcia i wyniósł 2.791,97 pkt. Wartość obrotów wyniosła 888 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na giełdzie spodziewany powrót optymizmu