Na giełdzie w Tokio niewielkie spadki

(Marek Druś)
opublikowano: 13-10-2005, 09:24

Giełda w Tokio zakończyła czwartkową sesję niewielkim spadkiem. Nikkei i Topix traciły na zamknięciu 0,1 proc. Taniały akcje spółek technologicznych, co wiąże się z przeceną sektora na giełdach amerykańskich.

Giełda w Tokio zakończyła czwartkową sesję niewielkim spadkiem. Nikkei i Topix traciły na zamknięciu 0,1 proc. Taniały akcje spółek technologicznych, co wiąże się z przeceną sektora na giełdach amerykańskich.

W czwartek wyraźnie staniały akcje Tokyo Electron, drugiego na świecie producenta maszyn stosowanych w fabrykach chipów. W dół poszła cena działającego w tej samej branży Nikona. Inwestorzy pozbywali się także papierów Kyocery, produkującej komponenty dla wytwórców chipów i NEC Electronics, największego na świecie producenta układów sterujących wyświetlaczami telefonów komórkowych.

Zdrożały akcje banków i deweloperów, co wiązało się z raportami o drugim miesiącu wzrostu popytu na kredyty i spadku dostępnej wolnej przestrzeni biurowej w Tokio. Wśród banków wyraźnie rósł kurs Sumitomo Mitsui Financial Group, wśród deweloperów mocno drożały papiery m.in. Mitsubishi Estate i Sumitomo Realty & Development.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdzie w Tokio niewielkie spadki