Na golasa przy ciężkiej robocie

Rafał Kerger
opublikowano: 29-01-2010, 10:52

Pamiętacie hasło "Kobiety na traktory"? Powróciło, ale w bardziej atrakcyjnej formie.

W warszawskim Zamku Ujazdowskim - ale też w innych miejscach Polski - można było obejrzeć wystawę "Niech sczezną mężczyźni". Wystawa ta zainteresuje ceniących  walory kobiecego ciała. Feministki też. Na najnowszy projekt Łodzi Kaliskiej składa się cykl 14 fotografii, ukazujący nagie kobiety wykonujące zajęcia zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Artyści na wielkoformatowych zdjęciach przedstawili pracę kobiet, m.in. przy układaniu nawierzchni bitumicznej budowanej drogi, w odlewni stali, w warsztacie ślusarskim, tapicerskim czy w przepompowni.

Gdyby komuś zabrakło oddechu po tak mocnej porcji zdjęć i wrażeń — w pobliżu wystawy są Łazienki, gdzie, szczególnie zimą, można się wyciszyć i złapać drugi oddech.

Założona w 1979 r. Łódź Kaliska obchodzi w tym roku trzydziestolecie istnienia. Od marca 2007 r. grupa działa w składzie: Marek Janiak, Adam Rzepecki, Andrzej Świetlik i Makary (Andrzej Wielogórski).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Kerger

Polecane