Na GPW będą wprowadzone obligacje strukturyzowane

(Paweł Kubisiak)
21-07-2006, 17:26

W II połowie sierpnia do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych będą wprowadzone obligacje strukturyzowane. Będzie to pierwszy nowy instrument na GPW od października 2005 roku - poinformowała w piątek GPW.

W II połowie sierpnia do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych będą wprowadzone obligacje strukturyzowane. Będzie to pierwszy nowy instrument na GPW od października 2005 roku - poinformowała w piątek GPW.

Emitentem obligacji jest Deutsche Bank, zaś koordynatorem oferty BDM PKO BP. Subskrypcja obligacji rozpoczęła się 17 lipca i potrwa do 28 lipca. Produkt jest skierowany do klientów detalicznych.

Przedstawiciele DB poinformowali, że subskrypcja dojdzie do skutku bez względu na to, jaka będzie liczba zainteresowanych kupnem obligacji.

"Subskrypcja dojdzie w każdym wypadku do skutku" - powiedział dziennikarzom po konferencji Przemysław Błotny z DB AG London.

"Chcemy, by ta obligacja była formą produktu bankowego, alternatywą dla depozytu. Częściowo może też być konkurencyjna wobec propozycji funduszy inwestycyjnych" - dodał.

Obligacja strukturyzowana to produkt, którego cena jest uzależniona od wartości określonego wskaźnika rynkowego, np. kursu akcji, kursów walut.

Obligacja, którą wprowadzi GPW jest 3-letnią obligacją zerokuponową, powiązaną z rynkiem pieniężnym, towarowym oraz nieruchomości, z gwarantowaną ochroną kapitału.

PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW będą wprowadzone obligacje strukturyzowane