Na GPW dominują niewielkie zmiany kursów

29-09-2003, 11:17

Na warszawskiej giełdzie dominują niewielkie zmiany kursów. Od początku notowań niewielką przewagę ma popyt. Sprzyjają temu niewielkie wzrosty na giełdach zagranicznych. Handel na GOP wciąż jest jednak mizerny. Wyraźnie spada kurs Elektrimu, co wiąże się z wycofaniem oferty kupna PTC przez Deustche Telekom.

Obraz rynku nie uległ znacznym zmianom. Podobnie jak pod koniec ubiegłego tygodnia obroty są niskie. Senność atmosfery panującej na rynku powiększają niewielkie zmiany kursów. Ceny większości blue chipów drgnęły zaledwie o ułamek procenta. Tak dzieje się w przypadku Pekao, BPHPBK, Prokomu, czy PKN Orlen. Większy wzrost kursu notują papiery KGHM.

Wyraźnymi spadkami cen wyróżniają się na tle rynku papiery Elektrimu, PGF, Agory i Stalexportu.

W przypadku pierwszej spółki zdecydowało o tym wycofanie w piątek wieczorem oferty kupna udziałów PTC przez Deustche Telekom. Większą wyprzedaż papierów spółki hamują zapewne rosnące szanse na rozwikłanie przez nią problemu z inwestycjami w PAK-u.

Papiery PGF tanieją mocno już kolejną sesję z rzędu. Zdaniem analityków, wiąże się to z rządowymi planami redukcji urzędowych marż na niektóre grupy leków, co może negatywnie odbić się na wynikach dystrybutora.

Spadek kursu Agory to efekt realizacji zysków po jego wyraźnym wzroście w czasie piątkowej sesji. Wywołała go wiadomość o przesunięciu na 2004 roku debiutu na polskim rynku dziennika wydawanego przez Axel Springer. Okazało się, że radość akcjonariuszy wydawcy Gazety Wyborczej okazała się przedwczesna. Wiesław Podkański, szef polskiego oddziału niemieckiego wydawnictwa powiedział, że debiut dziennika może nastąpić jeszcze w tym roku.

Spadek ceny Stalexportu wiąże się ze spodziewanym wkrótce wejściem na rynek dużej ilości akcji, objętych przez wierzycieli spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW dominują niewielkie zmiany kursów