Na GPW duże spadki, do wtorku spodziewana nerwowość na rynku

Internet Securities
03-08-2006, 16:56

Czwartek na warszawskim parkiecie upłynął pod znakiem silnych spadków. Zdaniem analityków, przynamniej do wtorku możemy oczekiwać na giełdzie dużej nerwowości spowodowanej głównie oczekiwaniem na decyzje FED.

Czwartek na warszawskim parkiecie upłynął pod znakiem silnych spadków. Zdaniem analityków, przynamniej do wtorku możemy oczekiwać na giełdzie dużej nerwowości spowodowanej głównie oczekiwaniem na decyzje FED.

„Korekta na warszawskiej giełdzie szykowała się już od dłuższego czasu. Wzrosty, z którymi mieliśmy ostatnio do czynienia odbywały się przy bardzo niskiej podaży” – powiedział Tomasz Nowak, analityk Millennium DM.

Czwartek przyniósł dwie istotne informacje z rynku makroekonomicznego: podwyżkę stóp procentowych w eurolandzie i Anglii.

„Poza tym ton naszej giełdzie nadawała Agora, której wyniki bardzo zawiodły inwestorów” – powiedział Nowak.

Jego zdaniem istnieje obawa, że jeśli rynek nie zostanie pozytywnie zaskoczony kolejnymi wynikami (głównie KGHM), na giełdzie korekta może się pogłębić.

KGHM opublikuje raport z wynikami jednostkowymi za II kwartał w piątek rano.

„Jesteśmy w trakcie wyników i co istotne – dobre wyniki przechodzą bez echa. Jeśli w najbliższym czasie wyniki dużych spółek rozczarują rynek, czeka nas prawdopodobnie przykra niespodzianka w postaci spadków” – ocenia Nowak.

Wartość indeksu WIG 20 na koniec sesji w czwartek wyniosła 2.995,47 pkt. po spadku o 3,30%. Obroty na rynku akcji wyniosły ok. 1,26 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na GPW duże spadki, do wtorku spodziewana nerwowość na rynku