Na GPW inwestorzy ponownie kupują akcje

Administrator
opublikowano: 22-01-2002, 10:56

Pomimo że otwarcie na warszawskiej giełdzie stało pod znakiem niewielkich spadków, poranna część z pewnością będzie udana dla graczy, którzy w okresie korekty powstrzymali się ze sprzedażą walorów. Główne indeksy notują znaczne wzrosty. Najlepiej prezentuje się wskaźnik sektora technologicznego TechWIG, który zyskuje już około 2,5 proc.

Pomimo że otwarcie na warszawskiej giełdzie stało pod znakiem niewielkich spadków, poranna część z pewnością będzie udana dla graczy, którzy w okresie korekty powstrzymali się ze sprzedażą walorów. Główne indeksy notują znaczne wzrosty. Najlepiej prezentuje się wskaźnik sektora technologicznego TechWIG, który zyskuje już około 2,5 proc., zdecydowanie oddalając grożbę przełamania istotnych wsprarć. Póki co wzrostom nie towarzyszy zdecydowany wzrost aktywności handlujących. Na pół godziny przed południem wartość obrotów podliczono na ponad 55 mln zł.

Indeks grupujący największych emitentów WIG20 stracił na starcie 0,3 proc. i rozpoczynał notowania 4 punkty poniżej poziomu 1,4 tys. punktów. Najlepiej na starcie zaprezentował się indeks walorów technologicznych, który zwyżkował na starcie 0,38 proc. za sprawą przede wszystkim Telekomunikacji oraz Softbanku. Poprawie nastrojów sprzyja odreagowanie spadków na parkietach zachodnioeuropejskich.

Najlepszy początek zanotowały akcje Getin, LTL oraz BIG Banku Gdańskiego. Walory Getin – internetowej platformy transakcyjnej rosną od początku tygodnia za sprawą zacieśnienia współpracy z konkurentem Marketplanet i jednym z jej właścicieli Telekomunikacją Polską. LTL odreagowuje po ubiegłotygodniowym spadku, któremu towarzyszył największy wolumen w historii. Wzrosty mogą zakończyć się gwałtowną przeceną, zwłaszcza, że nie ma chętnego inwestora, który mógłby pomóc spółce leasingowej.

Dzisiejsze notowania mogą rozstrzygnąć o sytuacji rzutującej na obraz rynku w najbliższym czasie. Spadek WIG 20 na zamknięciu poniżej 1395 punktów będzie równoznaczny z pogłębieniem spadków o kolejne 50 punktów. TechWIG będzie toczyć walkę o wsparcie na poziomie 676 punktów. Wczorajszy niemrawy atak oraz początek dzisiejszego handlu dają nadzieję, że test okaże się pozytywny dla posiadaczy technologicznych walorów.

Już pierwsze minuty zasygnalizowały poprawę nastrojów i wzrost znaczenia tendencji wzrostowej. Indeks największych firm zdołał przekroczyć 1400 punktów w pierwszej godzinie handlu.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane