Na GPW mniejsze spadki we wtorek, kolejne sesje raczej spokojne

Internet Securities
16-05-2006, 17:36

Wtorek minął na warszawskim parkiecie pod znakiem niewielkich spadków wartości indeksów po gwałtownej przecenie w poniedziałek. Zdaniem analityków najbliższe sesje powinny przynieść uspokojenie nastrojów.

Wtorek minął na warszawskim parkiecie pod znakiem niewielkich spadków wartości indeksów po gwałtownej przecenie w poniedziałek. Zdaniem analityków najbliższe sesje powinny przynieść uspokojenie nastrojów.

„Myślę, że przełomowa dla rynku była poniedziałkowa sesja, kiedy indeks WIG 20 wyszedł z kanału wzrostowego, jednak pociechą jest to, że miało na to wpływ kilka czynników zewnętrznych, podwyżka stóp procentowych w USA i spadek cen ropy” – powiedziała Monika Kosakowska, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

„Na dzisiejszej sesji strona popytowa odrobiła w ciągu dnia straty i to może oznaczać, że spadki zostały wyhamowane i będziemy mieli na najbliższych sesjach konsolidację” – dodała.

W ocenie Kosakowskiej mimo pozytywnego przebiegu końcówki wtorkowej sesji trudno oczekiwać w środę wyraźniejszego odbicia cen akcji.

Wartość indeksu WIG 20 na koniec sesji w poniedziałek wyniosła 3.163,02 pkt po spadku o 0,54%. Wartość obrotów na rynku akcji wyniosła 1.716 mln zł. (

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Na GPW mniejsze spadki we wtorek, kolejne sesje raczej spokojne