Na GPW możliwa dalsza realizacja zysków

(Artur Szymański)
01-03-2005, 09:37

Można się spodziewać kontynuacji osłabienia na początku wtorkowej sesji na GPW. Poprawie humorów inwestorów na pewno nie przysłużyła się wczorajsza sesja w Stanach, ale jeszcze gorszą wiadomością jest obniżenie rekomendacji dla KGHM.

Można się spodziewać kontynuacji osłabienia na początku wtorkowej sesji na GPW. Poprawie humorów inwestorów na pewno nie przysłużyła się wczorajsza sesja w Stanach, ale jeszcze gorszą wiadomością jest obniżenie rekomendacji dla KGHM.

Dziś miedziowy kombinat poda skonsolidowane wyniki ubiegłego kwartału. Publikację raportu uprzedziło ING, które zdecydowało się na obniżenie rekomendacji dla akcji KGHM z „kupuj” do „sprzedaj”. Wycena spadła do 24 zł, poprzednia: 34 zł. To może mocno wystraszyć inwestorów i sprawić, że spadek notowań KGHM pociągnie za sobą resztę rynku.

Po sesji także grupa PKN Orlen pochwali się swymi wynikami IV kwartału. Oczekiwania rynku są wygórowane, bowiem wszystkie największe spółki paliwowe w Europie osiągnęły w ubiegłym roku rekordowe wyniki. Wydaje się jednak, że większej reakcji na wyniki Orlenu można się spodziewać dopiero jutro.

Nie zanosi się na to, by wtorek miał być udanym dniem dla posiadaczy akcji. Kontynuacja korekty wydaje się najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na dziś. Niewykluczone, że zostanie zamknięta piątkowa luka hossy. Dla techników będzie to sygnał sprzedaży, ale nawet gdyby tak się stało to nie ma powodów do paniki. Kolejnym wsparciem będzie poprzednia luka 2055-60 pkt z czwartku. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na GPW możliwa dalsza realizacja zysków